Jak korzystać na co dzień z elektromobilności?

Elektromobilność to pomysł bardzo nowoczesny i wygodny dla wielu ludzi, szczególnie w miastach. Dzięki temu można łatwiej dojechać w różne miejsca, a co najważniejsze jest to rozwiązanie ekologiczne, sprzyjające dla środowiska. 

Pojazdy elektromobilne 

Największym odkryciem ostatnich lat są pojazdy elektromobilne, które przyjęły się szczególnie w młodym środowisku społecznym. Młodzież korzysta z nich, aby móc dojechać do szkoły, na uczelnię czy na zajęcia pozaszkolne. Mowa głównie o hulajnogach elektrycznych, które można kupić na własność, jak też wynająć na minuty. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację w telefonie komórkowym, doładować konto określoną sumą i za te pieniądze zrobić krótki wypad po mieście. Średnio za minutę jazdy hulajnogą elektryczną płaci się 60 groszy, ale trzeba dodać też inne drobne koszty jak choćby uruchomienie hulajnogi. W sklepach można je kupić za około 1500 złotych i wówczas jazda będzie jeszcze bardziej oszczędna. Są one najbardziej popularne, natomiast na drugim miejscu są rowery elektryczne, również z możliwością wypożyczenia. Takim rowerem nie trzeba pedałować, dlatego osoby starsze również mogą z nich korzystać. Za godzinę jazdy rowerem elektrycznym płaci się około 2 złotych. Są one o wiele szybsze od tradycyjnych i nie psują się tak szybko, co oznacza dłuższą jazdę. 

Autobusy i samochody elektromobilne 

Jednym z rozwiązań w dużych miastach, aby zmniejszyć ilości spalin jest wypuszczenie na ulicę autobusów podmiejskich na prąd. Są one bardzo ekologiczne, ponieważ jeżdżą poprzez doładowanie elektryczne. Mieszkańcy poruszają się autobusami jeżdżąc do miasta na zakupy, do pracy, na spotkanie, czy aby załatwić ważne sprawy. Autobusy jeżdżą nawet co 10 minut, również w nocy, dlatego miasta musiały postawić na elektromobilność eko (ekologiczne i sprawdzone), aby środowisko nie odczuło skutków emisji dwutlenku węgla. Kolejną korzyścią jest o wiele czystsze powietrze, którym sami mieszkańcy mogą lepiej oddychać. Pomimo kosztów elektromobilności, na dłuższą metę takie rozwiązanie bardzo się opłaca. Ponadto w autobusach elektrycznych jest bardzo wygodnie i może zmieścić się więcej osób. Są specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz klimatyzacja. Coraz więcej firm stawia na ekologię co widać po taksówkach, które także zaczynają jeździć na prąd. Nawet społeczeństwo zaczyna kupować samochody elektryczne, ponieważ ceny paliwa stale rosną. Samochody są nowoczesne, mogą przejechać dłuższe trasy, nie tylko po Polsce, ale także po Europie. Nie trzeba się martwić o bak, a co najważniejsze środowisko ogromnie na tym zyskuje.